Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

30 kwietnia 2024 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyły się eliminacje powiatowe 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, których organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Zespół Placówek Oświatowychw Kasince Małej oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Gmina Dobra była jednym ze sponsorów, dzięki którym uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe.

Do konkursu przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach gminnych – w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat oraz w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat. Reprezentacje szkół z terenu powiatu limanowskiego walczyły o cenne nagrody oraz awans do eliminacji wojewódzkich.

W pierwszym etapie zawodów uczniowie rozwiązywali test wiedzy na temat zagadnień ruchu drogowego. Po części pisemnej zawodnicy wykonywali zadania praktyczne – pokonywali rowerowy tor przeszkód. Na koniec zmagań każda drużyna sprawdziła swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskana przez szkoły w poszczególnych zmaganiach.

W turnieju brali udział również uczniowie z terenu Gminy Dobra, a konkretnie ze Szkoły Podstawowej w Wilczycach, która w klasyfikacji drużynowej w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat zajęła III miejsce. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat III miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Wilczycach - Szymon Budacz.