Inauguracyjna Sesja Rady Gminy Dobra nowej kadencji 2024-2029

Dnia 7 maja 2024 roku w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Dobra odbyła się pierwsza - inauguracyjna Sesja Rady Gminy Dobra nowej kadencji 2024-2029 zwołana przez Komisarza Wyborczego w Nowym Sączu. Jej głównym punktem było złożenie ślubowania przez Radnych Gminy Dobra oraz Wójta Gminy Dobra, wybranych w wyborach przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 roku.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej. Następnie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dobra obrady prowadził najstarszy z radnych nowej kadencji Pan Jan Palki. Kolejnym punktem w porządku obrad było wystąpienie Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej – Pani Krystyny Gąsior, która wręczyła zainteresowanym zaświadczenia o wyborze na Radnego Rady Gminy Dobra oraz zaświadczenie o wyborze na Wójta Gminy Dobra. Uroczyste ślubowanie złożyło 8 radnych, którzy ponownie otrzymali mandat oraz 7 nowych radnych. Zaświadczenie o wyborze na urząd Wójta Gminy Dobra kolejny raz odebrał Benedykt Węgrzyn.

Skład Rady Gminy Dobra na lata 2024-2029:

1. Adamek Łukasz
  2. Cieślik Adrian
  3. Kaim Jerzy
  4. Młynarczyk Joanna
  5. Mrózek Anna
  6. Palki Jan
  7. Piaskowy Elżbieta
  8. Podgórni Małgorzata
  9. Podsiadło Bogusława
  10. Sarysz Ryszard
  11. Smaga Jan
  12. Szyrszeń Beata
  13. Trzópek Danuta
  14. Trzópek Zbigniew
  15. Woźniczka Bolesław

Ważną kwestią był wybór przewodniczącego Rady Gminy Dobra, którym ponownie został Pan Jan Palki oraz wiceprzewodniczącego, którym została Pani Anna Mrózek.

W dalszej części posiedzenia Radni Gminy Dobra dokonali wyborów przewodniczących oraz członków stałych Komisji Rady Gminy Dobra:

Komisja Rewizyjna:

• Małgorzata Podgórni
  • Bogusława Podsiadło
  • Jan Smaga
  • Beata Szyrszeń
  • Danuta Trzópek - przewodniczący komisji

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:

• Łukasz Adamek
  • Jerzy Kaim
  • Joanna Młynarczyk
  • Ryszard Sarysz - przewodniczący komisji
  • Bolesław Woźniczka

Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Przestrzegania Prawa

• Adrian Cieślik
  • Joanna Młynarczyk
  • Elżbieta Piaskowy
  • Małgorzata Podgórni - przewodniczący komisji
  • Beata Szyrszeń
  • Danuta Trzópek
  • Zbigniew Trzópek

Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Ochrony Środowiska:

• Łukasz Adamek
  • Jerzy Kaim - przewodniczący komisji
  • Anna Mrózek
  • Bogusława Podsiadło
  • Ryszard Sarysz
  • Jan Smaga
  • Bolesław Woźniczka

Wśród zaproszonych gości byli również Dyrektorzy Placówek Oświatowych z terenu Gminy Dobra, Kierownicy Jednostek Organizacyjnych Gminy Dobra oraz Sołtysi poszczególnych wsi.