Bezpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie oraz mediacje

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat Limanowski, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje. Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi - przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy Stowarzyszenie Sursum Corda prowadzi także edukację prawną, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Darmowe materiały edukacyjne są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu Limanowskiego podstronie internetowej

Wśród darmowych materiałów edukacyjnych wyprodukowanych w I kwartale 2024 r. znajdują się  m.in.:

• E-PLAKAT ORAZ E-ULOTKA o punktach NPP i NPO
  • E-INFORMATOR PRAWNY pn. „Wypadek komunikacyjny a odszkodowanie”
  • E-PORADNIK EDUKACYJNY pn. „Mediacje w sprawach rozwodowych”
  • E-SCHEMAT EDUKACYJNY pn. „Zmiana imienia i nazwiska”
  • KWARTALNIK MŁODZIEŻOWY pn. „Odpowiedzialność na drodze”
  • ARTYKUŁY PRAWNE m.in. z zakresu praw pacjenta,  pomocy ofiarom przestępstw, świadkom i ich najbliższym
  • SONDA ULICZNA z zakresu prawa drogowego

Więcej informacji można uzyskać wchodząc na stonę internetową http://www.pomocprawna.sc.org.pl oraz pod numerem telefonu: 18 44 11 994

Poniższa tabela przedstawia lokalizację i godziny dyżurów w punktach: