Utworzenie przestrzeni dla rozwoju społeczno-gospodarczego

W 2024 r. zakończono i rozliczono projekt o nazwie “Utworzenie przestrzeni dla rozwoju społeczno-gospodarczego”. Był on realizowany od 2015 i miał na celu stworzenie przestrzeni na rzecz rozwoju mikroprzedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. W ramach projektu wykonano modernizację budynku wielofunkcyjnego (który służy do łączenia różnych funkcji społecznych, aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców, udostępniania sal konferencyjnych na działania biznesowe i NGO), przebudowę otoczenia wokół Urzędu Gminy i SOSW, modernizację 3 budynków gospodarczych znajdujących się w parku w Dobrej oraz utworzenie i wyposażenie sali konferencyjnej i biur w UG Dobra. Projekt realizowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, z którego pozyskano dofinansowanie w kwocie 4 563 969,48 zł. Wartość całego przedsięwzięcia wyniosła 12 397 133,85 zł.