Portal
Piatek - 18 kwietnia 2014 Apoloniusza, Bogusławy,      "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia". Paul Holbach
Menu
Biuletny Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Solary
Elektroniczna Skrzynka PodawczaSolary
Wolni od azbestu
INFORMACJA O SEGREGACJI ODPADÓW W GMINIE DOBRA

Informacja Urzędu Gminy Dobra o segregacji odpadów od 1 lipca 2013 roku
Odbiór odpadów z terenu Gminy Dobra raz w miesiącu na podstawie harmonogramu.

1. Odpady komunalne odbierane jako odpady segregowane według stawki niższej.
a) odpady odbierane z pojemnika lub wystawione w czarnym worku : ( worki z odkurzaczy, sznurki, wstążki, kobiece artykuły higieniczne, pampersy, zużyta wata, waciki, lustra, szkło zbrojone, szkło płaskie, spodki, ceramika, popiół z węgla i koksu, niedopałki papierosów, zmiotki oraz inne odpady nie zaliczone do niżej wymienionych odpadów)
b) worek - ŻÓŁTY przeznaczony na tworzywa sztuczne i drobne metale ( plastikowe butelki po: napojach, środkach czystości, środkach zmiękczających tkaniny, płynach do prania, środkach do pielęgnacji ciała, tworzywa sztuczne, plastikowe opakowania po produktach spożywczych,
metalowe puszki po : żywności, napojach, karmie dla zwierząt, inne opakowania metalowe, opakowania wielomateriałowe ( kartony z mleka i soków)
c) worek BIAŁY przeznaczony na szkło i opakowania szklane, ( butelki i szklane opakowania po napojach i żywności, butelki po napojach alkoholowych, słoiki bez nakrętek, szklane opakowania po kosmetykach inne opakowania szklane)
d) worek NIEBIESKI przeznaczony na makulaturę i tekstylia ( gazety, czasopisma , katalogi prospekty, papier szkolny, biurowy, książki, torebki papierowe, tektury i kartony, zużyte ubrania, buty )
e) worek BRĄZOWY przeznaczony na odpady ulegające biodegradacji.( odpady kuchenne , skorupki jaj, odpady z ryb, odpady z mięsa i drobne kości, skorupki orzechów, resztki owoców i warzyw, filtry do kawy i herbaty, torebki po herbacie ekspresowej, ręczniki papierowe , chusteczki, serwetki, popiół drzewny, trawa, przycięte części drzew i krzewów,)
f) worek - POMARAŃCZOWY przeznaczony na odpady niebezpieczne: baterie, akumulatory, żarówki, świetlówki, pojemniki po farbach, lakierach, rozpuszczalnikach, środkach do impregnacji drewna, środkach ochrony roślin, nawozach, aerozolach, olejach mineralnych i syntetycznych ( pojemniki po olejach do silników samochodowych), stare kosmetyki, pojemniki po tuszu do drukarek, taśmy video, kasety magnetofonowe, materiały fotograficzne, taśmy barwiące.
g) odpady wielkogabarytowe i opony odbierane dwa razy w roku z każdej miejscowości Gminy Dobra z ustalonego miejsca na podstawie harmonogramu ( meble, AGD, RTV, zużyte opony, dywany)

2. Odpady komunalne odbierane będą według stawki wyższej jeżeli przedłożone do wywozu odpady nie będą posegregowane.
3. Odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Dobra będzie dokonywała Firma „Traszkan”.
4. Pojemniki na odpady dostarczone przez Firmę Traszkan pozostają nadal u mieszkańców.
5. Worki o kolorach żółty, biały, niebieski, brązowy, pomarańczowy będzie dostarczać systematycznie firma Traszkan w czasie odbioru odpadów. Odpady wymienione w podpunkcie „a” odbierane z pojemnika mogą być również wystawiane w workach własnych – nie obowiązuje worek Firmy Traszkan.
6. Nie ma obowiązku systematycznego co miesięcznego wystawiana do odbioru wszystkich worków. Powinny być wystawiane do wywozu worki pełne, a z ciężkimi odpadami zapełnione co najmniej do połowy. Na każdym worku wymienione będą rodzaje odbieranych odpadów.

Dobra dn. 2013.06.10
Opracował: Jan Kordeczka UG Dobra tel. 18/3330020 w 134
j.k.


Aktualności/Ogłoszenia
17/04 OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY DOBRA z dnia 15 kwietnia 2014 r. o podziale Gminy Dobra na obwody głosowania ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych,
16/04 Nabór do Szkoły Muzycznej
15/04 Przyjdź, usłysz, zobacz !
14/04 W Wielki Piątek Urząd Gminy Dobra nieczynny
10/04 Zmiana wysokości stawek czynszu za wynajem lokali mieszkalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Gmniny Dobra
28/03 Informacja o wywozie odpadów komunalnych
20/03 Światowy Dzień Zdrowia
11/03 Koniec zapisów na listę rezerwową na solary
10/02 PŁATNE STAŻE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH! Ruszyła rekrutacja do TELEKARIERY
16/01 Dopłaty do materiału siewnego
16/01 Przekaż 1% podatku dla Krzysia
16/01 Przekaż 1% podatku dla Kasi
09/12 MIKROPORADY.PL - bezpłatny serwis dla mikro firm
10/07 Informacja o wywozie odpadów komunalnych w Gminie Dobra.
21/06 HARMONOGRAM WYWOZU ODPOADÓW KOMUNALNYCH GMINY DOBRA 2013/2014
Sport na bieżąco


Pobierz Foxit PDF Reader
Projekty unijne
OSP Jurków
LKS Dobrzanka
Tor motocrossowy
© Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska